AVANGARDE MOBİLYA

AVANGARDE MOBİLYA
73313
AVANGARDE MOBİLYA Dekorasyon-Haberleri
Bookmark and Share
Söyleniş biçimiyle avangard, avangart ya da avangarde şeklinde adlandırılan kelimenin mobilya tasarımlarında ne anlama geldiğini ve ne tarz mobilyaların avangarde sınıfına gireceğini sizlerle paylaşalım....Avangarde Nedir?
Avangarde kelimesinin esas tanımı anlamı: kendi kimliğini kaybetmeden hayal gücünü deneyimlerinle genişletmek veya tarihsel gelişim sürecinde; modernizimle gelen sanatı günlük hayatla birleştirme çabasıdır. Avant Garde kelimelerinin birleşiminden oluşan bir Fransızca deyimdir. Burjuvanın hayatımıza soktuğu ve birçok farklı alanda kullanılan Avand Garde içerik anlamıyla toplumu değil de sanatı simgeler. Biz, her nekadar konumuz gereği avangarde mobilyaları anlatsak da bu tarzın birçok alt kanadı vardır. Konstruktivistler, fütüristler, sürrealistler, dadacılar v.s gibi. Ayrıca resim, edebiyat, müzik, sinema gibi birçok alanlarda da avangarde teriminin içerisine yerleşecek sanat eserleri bulunmaktadır. Avant Garde Modernizmin iç içe geçtiği yaşam alanlarından halka ulaşmaya çalışır. Yani moderndir. Aslında halka ulaşma çabasında da değildir ama sanat içinde halkın kendini bulmasını ister. Bu tanımlamadan sonra gelelim Avant Garde mobilya ya da İngilizcesi ile Avant Garde Furniture deyiminin ne anlama geldiğine.
Avant Garde Mobilya.. Şüphesiz Avant Garde mobilya modern anlayışın minimalist çizgilerle birleştiği, klasik mobilyanın sadeleştirilmiş, sanatsal ufak detaylarla, hafif ve abartısız oyma veya sadece bir objenin ürünün herhangi bir yerinde temsil edildiği bir çizgiye sahip olan mobilya grubudur. Örneğin Avangarde yatak odası takımının kulpları yerine gül oyması koyarak mobilyada sanat ve sadeliği bir arada sunabilirsiniz. Avangarde Mobilya anlayışında önemli olan sanatsal biçimde öze yapılan içsel bir kavrayıştır.

Tag :

» Avant Garde Mobilya » Avangart Mobilya » Avangard Mobilya » Avangarde Nedir » Avant Garde Mobilya » Avangarde Yatak Odası takımları » Avangarde Salonlar » avangard mobilya modelleri » avangart mobilya modelleri » avangarde mobilya modelleri »